Філія “Чорноліське лісове господарство”

Державного спеціалізованого господарського підприємства “Ліси України”

Заблукали в Чорному лісі

      Розпочався грибний сезон у лісах Кіровоградщини. Незважаючи на заборону у воєнний стан відвідування лісу, грибники масово ринули за опеньками. Лісові масиви Чорноліського лісгоспу відчули значне навантаження відвідувачів з настанням сонячних і теплих днів. Та от 14 жовтня сталась надзвичайна пригода у Дмитрівському  лісництві.
Близько опівночі до помічника лісничого Михайла Мережаного надійшов дзвінок від служби порятунку. Рятівники повідомили, що   дві   жінки з двома неповнолітніми дітьми, збираючи гриби та заблукали у лісі, орієнтовно Дмитрівського лісництва та попросили допомоги в пошуках. Михайло, розглянувши скріншот з геолокацією, швидко зорієнтувався де знаходяться потерпілі та негайно, спільно з працівниками відділення 18-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Знам’янка та поліцейськими,   відправились на пошуки, наказавши потерпілим не залишати місце звідки надійшли дані з геолокацією. Адже група порятунку прямувала саме в ту точку. Протягом години пошуковці   відшукали жінок та дітей і допомогли вийти з лісу.
Добре, що ця історія закінчилась, як то кажуть, хеппі-ендом, а як би ні?.....

У ліс ходять багато людей: грибники, мисливці, або просто любителі природи. Часто, захопившись лісовими доріжками, грибами  або пейзажами, заходять далеко в ліс. Ніхто не захищений від нещасного випадку на лоні природи. Заблукати в лісі може навіть досвідчена людина. Тому потрібно запам’ятати декілька простих правил поведінки:

Телефон! Бережіть батарею. Якщо заряд низький, подзвоніть рятувальникам, номер: 101. А також напишіть повідомлення або подзвоніть близькій людині, яка швидко організує пошук. Надайте їм детальну інформацію місця, де ви перебуваєте, по можливості скиньте дані геолокації, або інформацію з межових знаків квартальної мережі лісу ( квартальний чи діляночний стовпчик, які там написи).
•    зберігайте спокій та уникайте паніки. Якщо ви панікуєте – думати логічно неможливо;
•    негайно зупиніться і присядьте. І не робіть більше жодного кроку, не подумавши. Думати можна тільки про одне: як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях;
•    пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайтесь простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири, найкраще – залізницю, річку, шосе. Прислухайтеся;
•    бережіть та економно використовуйте воду, вона важливіша для вашого виживання, ніж їжа;
•    правильно користуйтесь вогнем. Він є одним з основних засобів виживання в лісі. За допомогою вогню ви можете зберегти тепло, сушити одяг і подавати сигнали;
•    ніколи не пийте воду з річок та озер. Найбільш надійні джерела води – струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих рибу чи тварин, взагалі не можна навіть руки мити.
•    Кричіть на шум, що вас лякає, якщо це звірі, вони злякаються та підуть геть. Це також допоможе швидше знайти тим, хто буде вас шукати.
Уникайте диких тварин. Пам’ятайте, що небезпечними можуть бути і лось, і олень, і лисиця – у людей і тварин близько 150 спільних хвороб. Тварини нападають на людину, якщо вони поранені, перелякані несподіванкою або коли захищають своє потомство. При явно агресивному поводженні тварин можна використовувати як засіб захисту вогонь або стукати палицею об дерево.
Обов'язковим є правило - перш, ніж увійти у ліс, визначте сторону горизонту. Рухаючись, уявно проведіть пряму лінію від одного видимого орієнтиру (велике дерево) до другого (галявина лісу). Без орієнтирів людина в лісі починає кружляти, так як права нога робить крок більший ніж ліва. Зібравшись до лісу, попередьте про це родичів та ніколи не змінюйте намічений маршрут. Тоді, якщо з вами щось трапиться, пошуковій групі легше буде вас відшукати. Пам’ятайте: темрява в лісі настає значно раніше ніж на відкритій місцевості!
Пам‘ятайте! Головний маяк – це дим! Рано чи пізно вас почнуть шукати. Щоб вдень вас було видно з великої відстані, підкидайте в багаття сирі гілки, листя або траву. У ясний безвітряний день такий дим видно неозброєним оком на відстані кількох кілометрів.
 
Вы здесь: Home Заблукали в Чорному лісі
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>