Філія “Чорноліське лісове господарство”

Державного спеціалізованого господарського підприємства “Ліси України”

Догляд за лісовими культурами – запорука їх якості

 
   Літні місяці є головним періодом догляду за лісовими культурами, розсадниками, декоративними шкілками та плантаціями новорічних ялин у всіх лісогосподарських підприємствах країни.  Створення сприятливих умов для росту лісових культур, скорочення строків їх зімкнення та переведення в покриту лісом площу, а також усунення негативного впливу на них трав’яної рослинності, порослі малоцінних порід є основною метою проведення доглядів.
 У Чорноліському лісгоспі на ділянках лісових культур протягом декількох років   проводиться   ручні, механізовані та лісівничі догляди для забезпечення сталого розвитку рослин. Найбільш трудозатратним є ручні догляди, адже робітнику лісокультурних робіт необхідно дбайливо обробити грунт в рядку, де ростуть саджанці, розпушуючи грунт і прополюючи бур’яни в стрічці шириною 50-70 см. Звичайно, це дуже важка праця під спекотним сонячним промінням або дощем. Дошкуляють комарі, оси і інші комахи та й треба бути обережними у відносинах з плазунами. Займаються ручними доглядами дбайливі жіночі руки. Цього року вони вже доглянули 86 гектар лісових культур і заходи з догляду продовжуватимуться надалі протягом всього вегетативного періоду насаджень.
Крім ручних доглядів у ряду доглядаються і міжряддя механізованим способом. На відстані 1-1,5 м від рядка саджанців по обидві сторони проводиться викошування мотокущорізами трав та порослі супутніх непродуктивних порід. Такий захід обмежує ріст небажаної рослинності, яка пригнічує саджанці головної лісоутворюючої породи. У Чорноліському лісгоспі головною породою, переважно, є дуб звичайний. Крім цього лісові культури на нових землях, де відсутні пні та інші перешкоди доглядають за лісовими культурами тракторами з відповідними агрегатами. Догляди проводяться шляхом сідлання рядків та догляду у міжряддях. Станом на 1 липня механізованими доглядами пройдено 194 гектари лісових культур.
Крім лісових культур лісівники Чорноліського лісгоспу дбають про 2,5 гектари посівів дуба звичайного, адже якісний садивний матеріал – запорука якісно продуктивного лісу у майбутньому.
 Не забуваємо і про плантації новорічних ялинок, бо маємо надію, що всі українці зустрінуть новорічні і різдвяні свята разом з родинами, засніженими вулицями, мирним небом, ялинками і перемогою.
 

 

 

 

Вы здесь: Home Догляд за лісовими культурами – запорука їх якості
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>