Філія “Чорноліське лісове господарство”

Державного спеціалізованого господарського підприємства “Ліси України”

Лісівники Чорноліського лісгоспу взяли участь у роботі круглого столу щодо будівництва насіннєво-селекційних заводів

 

      Чорноліський лісгосп розпочав роботи по будівництву лінії з вирощування сіянців з закритою кореневою системою на базі Знам’янського лісництва. Логічно виникла нагальна потреба вивчення всіх процесів і технологій з будівництва, а в подальшому, і процесу вирощування товарних сіянців, адже за  цей рік Державне агентство лісових ресурсів планує збудувати 8 насіннєво-селекційних заводи, що дозволить значно збільшити потужності вирощування садивного матеріалу.
Головний лісничий лісгоспу Олег Яценко та інженер з лісових культур Олена Кирпа взяли участь  у роботі круглого столу, організованого Агентством для можливості ознайомитись з новітніми технологіями. Наразі  знайомились з  технологіями шведської компанії ВСС – яка є лідером на ринку розробки і постачання обладнання для комплексів з вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою.
Лісівники мали можливість поспілкувалися з представниками компанії ВСС щодо будівництва центрів і технологій  вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Отримали повну інформацію щодо необхідного обладнання для ліній, методів облаштування спеціалізованих площадок для вирощування сіянців. Представники ВСС поділились досвідом планування, розробки схем вирощування, розрахунку потреби води, площ, облаштування приміщень для зимового утримування сіянців запасів лісового насіння для забезпечення сталої роботи лінії та питань доставки готової продукції споживачам.
Шведські колеги ділилися власним досвідом створення лісових розсадників для вирощування садивного матеріалу із ЗКС, методами створення лісових культур, вирощеним садивним матеріалом. Цікавим виявився факт, що скандинавці при створенні лісових культур висаджують лише 2,5-3 тисячі саджанців на 1 га лісокультурних площ і, не проводячи заходів з доповнення лісокультурних площ, приживлюваність трьохрічних культур становить не менше 85%. Технології створення лісових культур дозволяють висаджувати за  робочу зміну 2000 штук сіянців з ЗКС або 8000 шт сіянців з відкритою кореневою системою. Для порівняння: норма кількості висаджених сіянців за зміну з використанням меча Колесова  на зрубах в рівнинних умовах України на важких грунтах становить близько 300 шт на бригаду з 2 робітників. Звичайно до уваги треба брати умови створення культур, структури грунтів і інші чинники, але лісівникам України є чому вчитись  у скандинавців.
Перевагами   методу вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою є можливість продовження термінів створення лісових насаджень, адже коренева система рослини при пересадці залишається неушкодженою, зменшення кількості витраченого садивного матеріалу, скорочення витрат на заходи з доповнення протягом трьох років лісокультурних об’єктів, скорочення термінів від посадки до переведення у вкриті лісовою рослинність землі.

 

 

 

 

 

Вы здесь: Home Лісівники Чорноліського лісгоспу взяли участь у роботі круглого столу щодо будівництва насіннєво-селекційних заводів
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>