Пожежна небезпека
- Подробности
- Категория: Новини
- Дата публикации
- Автор: chernoles
- Просмотров: 334
Чи не найбільшим лихом для лісової галузі, та й для всієї екосистеми, нині є займання лісових масивів через бездумне випалювання сухої трави або необережне поводження з вогнем безвідповідальними громадянами. Під дією вогню знищуються рідкісні і особливо цінна рослинність, гине в полум’ї фауна. Масштаби пожеж в літню спеку в Україні щороку просто шокують. Лісова охорона Чорноліського лісгоспу постійно приймає участь у ліквідації пожеж у прилеглих до лісових масивів екосистемах, щоб полум’я не потрапило до лісу. Нині в стані підвищеної готовності знаходиться добровільна пожежна дружина підприємства, створений резерв паливно-мастильних матеріалів на випадок необхідності ліквідації пожеж, проведене навчання з лісовою охороною.
Одним із заходів запобігання виникнення пожеж все ж таки є протипожежна агітація населення, патрулювання масивів і роз’яснювальна робота. Але для викорінення випадків випалювання сухих рослинних залишків все ж таки має бути добра воля і розуміння наслідків підпалів самими паліями.
Для тих, хто все ж не може перебороти в собі бажання взяти в руки сірники, повідомляємо наступне:
Президент України Володимир Зеленський 15 квітня 2020 року підписав зміни до законодавства щодо збільшення адміністративної та кримінальної відповідальності за спалення сухостою та підпали лісу.
АДМІНІСТРАТИВНІ ШТРАФИ:
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах – від 1530 до 15,3 тис. грн
- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем - від 4590 до 18360 грн
- самовільне випалювання рослинності або її залишків – від 3060 до 21420 грн
- самовільне випалювання рослинності в ПЗФ - від 6120 до 30600 грн
- забруднення атмосферного повітря – від 30600 до 61200 грн
- знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу – від 91800 до 153000 грн.
Окрім цих штрафів правопорушник повинен буде сплати ще й шкоду, яку він заподіяв лісу. Наприклад, за кожне спалене дерево діаметром 30 см – майже 6 тис. гривень.
Лісівники Чорноліського лісгоспу ще і ще раз закликають населення Кіровоградщини берегти природу, не випалювати сухотрав’я, а в разі виявлення пожежі – повідомити рятівників за екстреним номером телефону 101.
|