Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ

       ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО РОЗВИВАЄТЬСЯ

     
     
     

      Напередодні Дня працівника лісу відбувся прес-тур для обласних та районних засобів масової інформації, присвячений роботі лісового господарства області. У рамках заходу, за участі начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Ревенко, журналісти ознайомились із діяльністю ДП «Чорноліський лісгосп» та отримали детальну інформацію щодо здобутків у роботі інших лісогосподарських підприємств та проблемних питань, які існують у галузі.
Учасники прес-туру мали нагоду оцінити якість лісових доріг з покращеним покриттям, перевірити стан лісових культур та якість проведених доглядів за насадженнями. Відвідали Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Чорноліський». Тут побачили різновікові лісові культури, і ті, які потребують термінового господарського втручання з метою формування якісного складу деревостану. Головний лісничий Олег Яценко показав площі лісових культур, розповів як вони створюються і як доглядаються. Учасники заходу змогли порівняти насадження, в яких проведені рубки догляду за молодняками та пристигаючими насадженнями і в яких через недолугість законодавства провести ці заходи практично неможливо.

   
     
   

Наталія Ревенко зазначила, що ліс, як і людина, протягом життя проходить ряд змін якісного характеру. Молоді насадження, як малі діти, потребують постійної уваги, догляду та охорони. З часом насадження починають дорослішати, набуваючи в своєму середовищі ворогів у вигляді шкідників та ряд хвороб, які значно знижують стійкість насадження та викликають відпад ослаблених дерев. Частина дерев у насадження є сухостійними, частина цих дерев падає під впливом різних природно-кліматичних дій. Щоб було всім зрозуміло, майже вся територія Богданівського лісництва, а саме: урочище «Чорний ліс» є заказником загальнодержавного значення, на території якого діє заборона щодо проведення будь-якої господарської діяльності без погодження з рядом структур, коло якого завершується у Міністерстві екології України. Тож, щоб провести прибирання впавших дерев у заказнику або вздовж дороги державного значення, лісгосп має отримати комплекс дозвільної документації. Спочатку насадження обстежують спеціалісти–лісопатологи, дають обґрунтування доцільності проведення оздоровчих заходів науковці, вся ця документація кружляє лабіринтами владних кабінетів екологів та інших фахівців. На це витрачається безцінний час. Іноді від подачі пакету документів до отримання лімітів на проведення заходів санітарно-оздоровчого характеру в заказнику, проходить від шести місяців до кількох років. Тому спостерігається сумна картина могильника відмерлих дерев. Це не тому що лісівник погані господарі, це тому що законодавча база не дозволяє привести ці насадження у належний санітарний стан.

   
     
     

Журналісти побували у цеху переробки низькосортної деревини нижнього складу та ознайомились із асортиментом випущеної продукції переробки та процесом виготовлення брикетів паливних з відходів лісопиляння. У цьому році встановили лінію брикетування відходів продукції лісопиляння, а саме - тирси. Раніше відходи лісопиляння вивозили на звалище, витрачаючи кошти на перевезення і розміщення відходів. Нині – це додаткові надходження для підприємства. Гості також відзначили високу якість створених соціально-побутових умов, стану охорони праці робітників на цеху та проведених поточних ремонтів у кабінетах працівників. Також відвідали тепличне господарство та базовий розсадник, де з вирощуванням лісових культур ознайомила інженер Олена Кирпа. У розсаднику, одним із нововведень є вирощування ягідних плантацій полуниці, смородини та малини, які вчасно і якісно доглядаються, мають крапельне зрошення та гарно ростуть. Малина ремонтантна плодоносить і до цього часу, її пакують у контейнери прямо на плантації та реалізується в торгівельному павільйоні «Лісовичок», що дає надходження додаткових коштів до бюджету підприємства. Рекреаційно-торгівельний пункт «Лісовичок» привернув увагу неймовірно гарним оформленням та благоустроєм території.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко розповіла про досягнуті за 8 місяців виробничі показники. Вона зазначила, що відмічається позитивна динаміка розвитку лісового господарства області. На належному рівні проведено весняну лісокультурну кампанію та створено лісових насаджень на площі 339 га. Рубки догляду в молодняках проведені на площі 327 га. Для забезпечення майбутніх лісопосадок власним садивним та посівним матеріалом у лісорозсадниках висіяно лісового насіння на площі 8,1 га. Реалізовано 66,3 тисячі штук декоративного посадматеріалу на суму 2,1 млн. гривень.. Здійснено низку заходів щодо охорони та захисту лісових насаджень, що забезпечило належний рівень охорони лісів від пожеж. З метою попередження та розповсюдження вогню на значні території створено 425 км мінералізованих смуг, проведено 1109 рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах. За нинішній рік у підвідомчих лісах випадків лісових пожеж не зафіксовано. Виявлено 7 випадків незаконних рубок, об’єм яких становив 56 кубометрів. Лісовому господарству завдано збитків на суму 317 тис. гривень.

     
     
 

Нинішнього року від усіх видів рубок заготовлено 108,4 тис. кубометрів деревини. Реалізовано в круглому вигляді 103,4 тис. кубометрів. На деревообробних дільницях перероблено 6,7 тисячі кубометрів та випущено товарної продукції на суму 25 млн. гривень.
Ведення мисливського господарства на території області здійснює 31 користувач мисливських угідь. За 8 місяців районними мисливствознавцями складено 31 протокол на порушників правил полювання.
До бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску лісгоспи сплатили 78 млн. грн. Розрахункова дисципліна на підприємствах на високому рівні – жодне не має боргів перед державою та своїми працівниками. При цьому збільшено заробітну плату штатних працівників на 11% у порівнянні з минулим роком.
В області приділяється значна увага розвитку рекреаційних зон та місць відпочинку. Діє 38 шкільних лісництв, учні яких не лише беруть участь у таких масштабних акціях, як «Майбутнє лісу в твоїх руках», а й у планових лісогосподарських заходах.

 


Катерина МАТКО.

 

 

Вы здесь: Home ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>