Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Рубрика «Цілюща флора Чорнолісся»

  На сторінці Чорноліського лісгоспу ми вирішили запровадити рубрику «Цілюща флора Чорнолісся» аби познайомити вас, шановні читачі, з багатством нашого краю та навчити як правильно використовувати дари природи щоб не виснажити їх запаси.
Цікаво блукати лісовими стежками в розпал літа. Крім велетенських дерев у Чорному лісі можна відшукати неймовірні скарби, які дає нам природа-матінка. Ми не завжди розуміємо і знаємо, що вона нам дарує і не вміємо цінувати її увагу до нас. До природи треба ставитись бережливо і завжди пам’ятати, що ми маємо після себе залишити ці скарби своїм майбутнім поколінням.


Серед розмаїття зелені ви, напевне, не раз звертали увагу на куртини квітуючих рослин рожевого кольору. Ніби вогонь свічки суцвіття втикається в небо і посміхається сонцю. Це – іван-чай! В народі кажуть, що він лікує землю, по якій пройшла вогняна стихія.
Трава Хаменерій (іван-чай) - багаторічна рослина, висота якого часом досягає 2-х метрів. В англійському варіанті має назву fireweed (вогняна рослина) - і не дарма, так як іван-чай має унікальну здатність рости в місцях вогнищ і пожеж. Деякі очевидці запевняють, що рослина починала своє зростання навіть в місцях від вибуху бомб.
У народній медицині ця рослина використовують досить давно у вигляді відварів, настоянок, чаїв і просто молоде листя. Препарати на його основі допомагають позбутися людям від таких захворювань як: гастрит, коліт, запори, кровотечі, респіраторні хвороби. Хаменерій має яскраво виражений протизапальний і потогінний ефект, знімає головний біль.
Компоненти, що містяться в іван-чай надають седативну дію, тому його рекомендується використовувати людям з частими неврозами і безсонням. У деяких країнах з нього готують напій, що нагадує за смаком чай, який сприяє підвищенню імунітету і підвищенню тонусу.
У молодих пагонів гіркуватий смак і вони багаті на мінерали і мікроелементи. Хаменерій - відмінний медонос. Смак його меду пряний з відмінними лікувальні властивості.
Його застосовують не тільки внутрішньо, але й зовні. Листя прикладаються при ударах, порошком з трави іван-чай обробляють і промивають виразки і рани.
Традиційна медицина визнає, що речовини які знаходять в ньому, допомагають при боротьбі із пухлинами простати і різних хворобах сечостатевої системи.
Приготування чаю
2 столових ложок заготовки іван-чаю заливають літром окропу, настоюють 10 хвилин. У день можна випивати не більше двох чашок.
Рецепт настоянки з іван-чаю
Беруть 4 столові ложки сухих квіток і заливають склянкою окропу. Після необхідно кип'ятити на водяній бані 15 хвилин. Після охолоджують і проціджують. Приймають до або під час їжі по 30 мл.

 

 

 

Вы здесь: Home Рубрика «Цілюща флора Чорнолісся»
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>