Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Культура поведінки в екосистемах зменшує ризик виникнення пожеж

 


Найбільшим пріоритетом лісової охорони є захист лісу і охорона його від несанкціонованих рубок та пожеж.
Всім достеменно відомо, що правилам поведінки в екосистемах людей треба навчати і постійно нагадувати про заходи безпеки в лісових масивах та правилах поведінки з вогнем. Тому вже протягом декількох років поспіль  чорноліські лісівники, спільно з працівниками правоохоронних органів, рятівниками, представниками місцевої влади, преси та громадськості, організувались в рейдові бригади і систематично проводять роз’яснювальну роботу серед населення Знам’янщини. Така співпраця вибудовувалась поступово, долаючи перешкоди. Спочатку думки з приводу ефективності таких рейдів мали певні розбіжності та сумніви. Але час показав своє. Протягом останніх 5 років жодний гектар лісових масивів Чорноліського лісгоспу не зазнав впливу вогню.
Звичайно ж, ще є випадки тушіння пожеж на сільгоспугіддях, прилеглих до лісових масивів, але лісівники не дозволяють червоноязикому проникати до лісу і вчасно реагують на сигнали про можливість займання лісових масивів. То ж, так і виходить, що лісова охорона тушить пожежі в сусідів, щоб не горіло своє.
Однак, спільні рейдові бригади систематично моніторять лісові масиви та проводять роз’яснювальну роботу відпочивальникам та мандрівник лісом, адже навіть бездумно кинутий недопалок може призвести до непередбачуваного  лиха. Щоб не бути порожньо мовними повідомляємо, що з початку пожежонебезпечного періоду рейдові бригади здійснили 75 рейдів і надалі продовжуватимуть запроваджену практику аж до встановлення стійких холодів, які значно знижують вірогідність виникнення лісових пожеж.


Інженер
О. Кирпа

 

Вы здесь: Home Культура поведінки в екосистемах зменшує ризик виникнення пожеж
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>