Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Незабаром Міжнародний день птахів

 

   
     
     


  За даними IOC World Bird List, науці відомо 10 672 видів нині живих птахів (всього 20 344 підвидів), а також 156 видів в даний час знаходяться під загрозою вимирання.
А Ви знали, що єдиний в світі птах, у якої взагалі немає крил, це Ківі. Він живе в Новій Зеландії.
Температура тіла птахів на 7-8 градусів вище, ніж у людини, а серце птаха б’ється близько 400 разів на хвилину. Це під час відпочинку. І близько 1000 ударів в хвилину під час польоту! У польоті птахи здатні розвивати швидкість понад 320 км / год, наприклад це робить сокіл сапсан під час полювання. А ще вони дуже швидко бігають. Знаменитий страус розгоняється до 60 км / год. Деякі види птахів - прекрасні плавці, а самим «розумним» птахом можна назвати звичайного горобця. На 100 грам маси його тіла приходиться 4,37 грамів мозку. Для порівняння: у коня - 0,1 грама мозку на кілограм маси, а у крокодила - не більш 0,007 г / кг.
Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року 1 квітня, після підписання та набуття чинності «Міжнародною конвенцією з охорони птахів, корисних в сільському господарстві», до якої, наприклад, Радянський Союз приєднався в 1927 році.
«Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних в сільському господарстві» була підписана 19 березня 1902 року. Її підписали уряди Німеччини, Австро-Угорщини, Бельгії, Іспанії, Франції, Греції, Люксембургу, Монако, Португалії, Швеції та Швейцарії. Вона набула чинності 12 грудня 1905 року і стала першою міжнародною конвенцією в області захисту навколишнього середовища.
У 1918 році новий революційний уряд колишньої Російської Імперії поспішив приєднатися до цього поважного документу, підписавши «Міжнародний договір про перелітних птахів». Це було важливо і для того, щоб продемонструвати і зміцнити свою хитку легітимність в очах світової спільноти і було сприйнято позитивно.8 жовтня 1950 року на зміну документу 1902 року в Парижі було підписано «Міжнародну конвенцію про охорону птахів». На відміну від попереднього документа, конвенція розглядала вже всі види птахів, а не тільки корисні для сільського господарства.
За традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, синичники, гоголятники та інші «пташині будиночки».
Долучаються щорічно до заходів із зустрічі пернатих лісівники Чорноліського лісгоспу, залучаючи до доброї справи, привчаючи любити і цінувати природу вихованців учнівських лісництв. Отже, учні щорічно самотужки, під   керівництвом лісової охорони лісгоспу,  виготовляють помешкання для птахів з матеріалів, які надає їм підприємство. А от розвішування шпаківень – це особливе і, відверто кажучи, святкове дійство для учнів і лісівників, адже робота кипить спільно і дорослих і підлітків але головні тут саме учні. Вони вибирають самостійно де буде розташований будиночок для лісової птахи і самостійно вивішують їх. Лісова охорона в цій справі – лише помічники. Естафета вивішування шпаківень передається від школи до школи. Вже зараз акцію проведено у Знам’янському, Дмитрівському, Богданівському та «Зелений дивосвіт» учнівських лісництвах. Загалом учні виготовили та розмістили в лісових масивах 100 шпаківень. Дбайливо закріплені на деревах шпаківні і синичники відтепер чекатимуть своїх господарів з теплих країв.
Тому, хай поки що і не офіційно, але ми вітаємо всіх любителів птахів і професійних орнітологів з Міжнародним днем птахів!


 

Вы здесь: Home Незабаром Міжнародний день птахів
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>