Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Внимание
  • Lack of access rights - File '/images/news/20140714-pozhezhi/Pozhezha.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/news/20140714-pozhezhi/Pozhezha.jpg'

Памятайте, що ліпше запобігти пожежі, ніж її загасити!

     Із початком посушливого літнього сезону пожежі, пов’язані з випалюванням сухої трави, інших рослинних рештків, стерні на полях стають справжнім лихом для навколишнього середовища, полів, лісів та населених пунктів.

 

При пожежі знищуються всі корисні мікроорганізми, які знаходяться в поверхневому шарі грунту (5-10 см), які сприяють утворенню гумусу. Тому спалюючи траву, стерню, солому і т.д.  на полях, ви тим самим знищуєте родючий шар грунту! Спалювати на сільгоспугіддях траву категорично забороняється! Вогонь на полях спричинює загорання лісової підстилки в прилеглих до полів лісах, та, як наслідки, знищує лісові насадження. Особливо вразливими є новостворені ліси, адже рослини мають незначні розміри та швидко знищуються вогнем. Крім того, при пожежі в лісах знищуються пташині гнізда та міцелій (грибниця) грибів, порушується вся біогеоценетична система лісових угідь, для відновлення якої потрібні десятки років кропіткої роботи лісівників та самої природи.

Тож, Державне підприємство «Чорноліське лісове господарство» звертається до всіх мешканців міста та району:

-         Не проводьте спалювання сухої трави та стерні на полях, сінокосах;

-         Будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;

-         Не залишайте без нагляду розпалене багаття;

-         Не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;

-         Забезпечуйте себе первинними засобами пожежогасіння;

-           Не будьте байдужими, коли часом помітили загоряння та повідомляйте про виникнення вогню вогнеборців;

Працівники державної лісової охорони, користуючись нагодою, нагадують, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян від 17 до 51 грн., на посадових осіб – від 51 до 170 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі тягнуть за собою накладення  штрафу на громадян від 51 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн., а також зобов’язання відшкодування збитків, заподіяних лісовому господарству.

Основні заходи пожежної безпеки нескладні і не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить надійно перекрити шлях вогню.

 

Вы здесь: Home Памятайте, що ліпше запобігти пожежі, ніж її загасити!
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>