Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Пожежа в лісі - лихо для країни!

 

 

     Лісова пожежа - це неконтрольоване поширення вогню по лісовому масиву. Від неконтрольованого вогню на сьогоднішній день гине безліч людей, страждають населені пункти, гинуть дикі тварини і птахи, потерпає дика рослинність. Вогняна стихія - це найстрашніша стихія, яка наносить неймовірно величезну шкоду як економічного так і екологічного характеру, а площі, пройдені пожежами потребують значного періоду для реабілітації та відновлення.
У будь-якій ситуації навіть невелике займання може перерости в стихійне лихо. В даний час ймовірність загоряння і масштабного поширення вогню через природні фактори не перевищує 20%. Більшість лісових пожеж спровоковано саме діяльністю людей.
Природні фактори виникнення лісової пожежі в нашій області
•  Сухі грози
•  Блискавки
Антропогенні (людські) фактори
•  Необережне поводження з вогнем. Так само, як безпечність туристів, які не гасять сірники, багаття і недопалки. Іноді навіть вистачає іскри з глушника машини, щоб запалити травинку, з якої полум'я пошириться далі.
•  Забуті в лісі пляшки або неприбрані осколки. Через них відмінно проходить і заломлюється світло, через що спрацьовує ефект лінзи (принцип підпалювання паперу через лупу).
•  Безконтрольні випалювання трави на відгінних пасовищах або ж сінокосах на площах, зайнятих сільгоспугіддями восени і навесні.
•  Ігнорування правил пожежної безпеки.
Чи варто говорити про негативний вплив лісових пожеж на екологію і навколишнє середовище? Так, варто!
В першу чергу, забруднюється атмосфера. Оскільки ліс є головним постачальником кисню, після його знищення кисень не утворюється, отже, не поглинається шкідливий для здоров'я людини вуглекислий газ, який і забруднює атмосферу. Не останнє місце в забруднення атмосфери є саме викиди продуктів горіння у вигляді диму.
По-друге, погіршується якість питної води. Через те, що грунтові води, струмки і ріки після лісових пожеж не збагачуються водою. Водойми забруднюються попелом, який падає разом з опадами після пожежі, тим самим завдається шкода для риб і водних рослин.
Грунт, в свою чергу, також не мало потерпає від пожежі, втрачаючи свою родючість, та в випадку сильних дощових опадів набуває схильності до ерозії.
Якщо ліс піддається пожежі систематично, скорочується його продуктивність, і з часом ділянка може стати безплідною.
При горінні дерев, в атмосфері збільшується концентрація вуглекислого газу, яка призводить до глобального потепління.
Взагалі пожежі ведуть за собою знищення природних ресурсів лісу, руйнують не одну тисячу гектарів дерев і рослинного покриву, завдають шкоди природному середовищі конкретних видів тварин і рослин.
Пожежі нищать більшу частину рослин, які підтримують життя багатьох тварин і комах.
Є ймовірність того, що лісові пожежі можуть послужити причиною зникнення деяких видів тварин.
Щоб уникнути страшної біди під назвою «Пожежа» необхідно дотримуватися зовсім не складних для кожного із нас заходів безпеки. То ж:
•  Будьте уважні, не кидайте на землю сірники або недопалки!
•  Не спалюйте сміття в лісі!
•  Не розводьте багаття пожежонебезпечний період!
•  Не залишайте в лісосмузі скляні пляшки!
•  Не залишайте сміття в лісовій зоні, зокрема просочений горючою рідиною обтиральний матеріал!
У випадку виникнення пожежі НЕОБХІДНО:
- не панікувати та не приймати поспішних необдуманих рішень.
- попередити всіх, хто знаходиться поблизу про небезпеку, що насувається.
-  негайно покинути зону загоряння. Слід вийти на галявину або ближче до водойми. Залишати зону пожежі рекомендується перпендикулярно напрямку вітру і вогню.
- в разі якщо ступінь пожежі невеликий і не такий критичний, то можна спробувати загасити його самостійно,  забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим грунтом та затоптуючи ногами.
- після виходу із осередку пожежі повідомте місцеві органи влади, лісову охорону та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.  

Бережіть природу, бережіть себе і своїх близьких.

 

 

 

 

Вы здесь: Home Пожежа в лісі - лихо для країни!
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>