Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Дбаємо і оберігаємо

 
      З початком перших весняних днів Чорний ліс вкрився зелено-блакитною ковдрою первоцвітів. Та не всі йдуть до лісу щоб лише потішитись красою, якою уквітчала землю весна. Так звані «любителі краси» безбожно нищать рідкісні і червонокнижні первоцвіти заради гарного селфі на фоні величезного букета первоцвітів для соцмереж.
Лісівники Чорноліського лісгоспу розробили та погодили спільні графіки патрулювань з попередження правопорушень з незаконного збору, перевезення та реалізації первоцвітів. До складу рейдової бригади, крім лісівників, включено представників правоохоронних органів та екологів.
Перші патрулювання проведені  27 та 28 березня 2021 року. Віднині і аж до 31 травня рейдова бригада щоденно патрулюватиме лісові масиви Чорноліського лісгоспу в локалітетах первоцвітів.


 
   
  Лісівники Чорнолісся попереджають, що :
Знищення до стану припинення росту червонокнижної квітки в Україні згідно з українським законодавством тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.
Порушниками вважаються всі, хто збирає, перевозить, продає або купує первоцвіти. За кожен екземпляр рослин, занесених до Червоної книги України, залежно від виду, передбачається штраф у розмірі від 90 до 150 грн.
 Зазвичай, у букетах нараховується до 60 квіток, а самих букетів у продавців може бути кілька сотень, тому загальна сума штрафу за таку кількість квітів є досить значною, і це може примусити торгівців припинити цей бізнес.
Проте більшу роль в охороні первоцвітів мають відігравати свідомі громадяни. Лише доклавши спільних зусиль, вдасться подолати таке ганебне явище, як масова заготівля первоцвітів. Нагадуємо, що збір та торгівля первоцвітами в Україні заборонена низкою законів, зокрема, законом «Про Червону книгу» та законом «Про рослинний світ».
Лісова охорона Чорноліського лісгоспу закликає всіх мешканців Знам’янщини бережно ставитись до природи, охороняти її та примножувати!
 

 

 

Вы здесь: Home Дбаємо і оберігаємо
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>