Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Пожежі

 
     
 
      За інформацією прес-служби ДСНС в області протягом доби 2 вересня в екосистемах Кіровоградщини виникло 14 пожеж сухої рослинності та сміття на відкритій території. Такі випадки стались у Маловисківському, Кропивницькому, Новгородківському, Олександрівському, Світловодському, Олександрійському, Знам’янському, Долинському районах та м. Кропивницький.

   На болотистій території біля села Цибулеве ( в районі колишнього села Чорноліска) 2 вересня по обіді лісова охорона Чорноліського лісгоспу, патрулюючи лісові масиви лісгоспу виявила пожежу. Горів очерет та суха трава на прилеглих територіях р. Інгулець, що межує з державним лісовим фондом, а саме заказником загальнодержавного значення «Чорноліський», який знаходиться на  території Богданівського лісництва. Невідкладно інформація була передана адміністрації лісгоспу та  на пульт чергового служби порятунку.
Боротьба з вогнем тривала понад 7 годин, до двадцятої години вечора. Лише злагоджені дії лісівників та рятувальників дали змогу локалізувати пожежу і не допустили поширенню вогню в лісовий фонд лісгоспу. До локалізації пожежі була задіяна техніка та команда рятівників 18-Державної пожежно-рятувальної частини Знам’янського міськрайонного відділу УДСНС у Кіровоградській області та техніка і лісова охорона Богданівського і Знам’янського лісництв Чорноліського лісгоспу.
Важливу роль у затриманні розповсюдження вогню відіграли заходи з протипожежної діяльності. Лісівники щомісяця проводять ретельні догляди за існуючими та створюють нові мінералізовані смуги на ділянках з найбільш вірогідною загрозою розповсюдженню вогню. Саме такі мінералізовані смуги утримували стрімке поширення вогню в лісові культури захисного призначення.
Лісова охорона Чорноліського лісгоспу й сьогодні 3 вересня чергує на місці вчорашньої пожежі, адже в недоступних для  техніки і важкодоступних для людини місцях й донині спостерігається тління очеретів, час від часу піднімаються в повітря клуби диму.
Шановні громадяни!
    Пам’ятайте, що випалюючи траву – ви нищите не лише рослинність, адже зарослі трав, чагарників і отетерів – це домівки диких птахів та тварин. Там живуть безліч видів як поширених так і рідкісних Червонокнижних представників флори і фауни.
Бережіть природу!
 
     
     
     

 

 

 

Вы здесь: Home Пожежі
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>