Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

День пасічника

 

      19 серпня своє професійне свято відзначають представники найсолодшої професії. День пасічника — професійне свято бджолярів — в Україні почали відзначати з 1997 року. Він встановлений Указом Президента № 815/97 і святкується щорічно.
Цього ж дня християни відзначають Преображення Господнє, яке в народі називають Яблучний Спас. Цього дня за традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники освячують вулики перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.

  Аромат меду визначається джерелом нектару, з якого він виготовлений. Мед липи тонкий, гречаний мед сильний і пряний, а евкаліптовий мед має ментоловий присмак. Але далеко не всі бджоли можуть робити його. На Землі налічується 20 000 видів бджіл, і лише невелика їх частина робить мед.
Робота пасічника не обмежується лише процесом збору меду, а пересічній людині може здатися простою та невигадливою. Насправді — це кропітка і важка праця, що вимагає пильної уваги й турботи про бджіл. Щоб мед вийшов якісний, необхідно стежити за здоров’ям бджіл, місцем, де вони збирають нектар, і загальним станом вуликів. До того ж, тендітні комахи потребують захисту від протягу, вогню, шкідників і хвороб, що забирає багато часу та сил.
Заняття бджільництвом вимагає від людини повної віддачі, у тому числі і відмови від шкідливих звичок. Бджоли не полюбляють різких запахів: від парфуму до запаху тютюну і алкоголю. Таким чином, бджоли спонукають людину вести здоровий спосіб життя. У всіх, хто працює з бджолами, виробляється імунітет до укусів — ужалене місце не опухає і самі укуси не дуже болючі, а спокійних людей бджоли взагалі не жалять.
В день пасічника особливо хочеться відзначити, що кожна сьома тонна світового меду — українська. На пасіках країни сьогодні «працює» близько п’яти мільйонів бджолиних сімей і сотні бджолярів. Значна кількість бджолосімей в сезон збору меду перекочовує до лісових масивів Чорноліського лісгоспу, адже в нас є багато рослин медоносів. Починаючи з первоцвітів, акації, липи, кленів і закінчуючи маслинками. Багато лісівників теж мають свої «солодкі сім’ї» то ж і є причетними до цього свята.  
Вітаємо всіх бджолярів  з професійним святом!. Наснаги вам в роботі! Нехай смугасті трубівниці будуть дружними, менше рояться та добре зимують.

 

 

 

 

 

 

 

Вы здесь: Home День пасічника
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>