Правила відвідування природних територій, що охороняються Законодавством України
- Подробности
- Категория: Новини
- Дата публикации
- Автор: chernoles
- Просмотров: 155
• усі види лісокористування, а також заготівля кормових трав, лікарських та інших рослин, зривання квітів, збір насіння, випасання худоби, вилов і знищення диких тварин, порушення умов їх оселення;
• користування рослинним і тваринним світом, що призводять до порушення природних комплексів: мисливство, рибальство, збирання колекційних та інших матеріалів, за винятком матеріалів, необхідних для виконання наукових досліджень.
Такі різновиди охоронних об'єктів, як — ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, як правило, завжди відкриті для туристів.
Разом з тим відвідування заказників (територій, де обмежені чи заборонені деякі види господарської діяльності) і пам'яток природи також потребує узгодження маршруту з природоохоронними організаціями і в певні терміни (наприклад, під час нересту риби, виведення пташенят чи в особливо пожежонебезпечний період року) може бути туристам заборонено. Щорічно на території заповідників встановлюється період тиші: з 1 квітня по 15 червня. В цей час відбувається розмноження птахів і тварин, тому відвідування лісових масивів забороняється.
Бережливе відношення до природи — одне з головних правил поведінки туристів. Ніколи не забувайте, що подорожуючи, Ви знаходитись в гостях у свого вірного друга - Природи. Тому не робіть нічого такого, що є неприйнятним робити в гостях.
Отримавши моральне задоволення від краси природи, залишіть місце свого відпочинку кращим, ніж Ви його застали.
Важливим законодавчим актом, який регламентує діяльність природно-охоронних об'єктів і територій є Закон України «Про природно-заповідний фонд України» від 16.06.1992. За порушення встановлених правил природокористування туристи можуть бути притягнуті до юридичної (дисциплінарної, адміністративної, цивільної або кримінальної) відповідальності.
Охорона природи — всенародна справа!
З метою збереження типових для степових і лісостепових природних комплексів, які мають екологічну, історичну та естетичну цінність, флори й фауни на території центрального регіону України створені Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Чорноліський» площею 3491 га, комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Витоки р. Інгулець» площею 7,1 га, гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення Болото «Чорний ліс» площею 2 га.
|