Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Культура поведінки в лісі зменшує ризик виникнення пожеж

       Найбільшим пріоритетом лісової охорони є захист лісу і охорона його від несанкціонованих рубок та пожеж.
Всім достеменно відомо, що правилам поведінки в лісі людей треба навчати і постійно нагадувати про заходи безпеки в лісових масивах та правилах поведінки з вогнем. Тому вже протягом декількох років поспіль  чорноліські лісівники, спільно з працівниками правоохоронних органів, рятівниками, представниками місцевої влади, преси та громадськості, волонтерів організувались в рейдові бригади і систематично проводять роз’яснювальну роботу серед населення Знам’янщини. Така співпраця вибудовувалась поступово, долаючи перешкоди.  Ці заходи мають свої позитивні наслідки і час показує своє. Протягом останніх 5 років жодний гектар лісових масивів Чорноліського лісгоспу не зазнав впливу вогню.

Звичайно ж, масові весняні випадки тушіння пожеж на сільгоспугіддях, прилеглих до лісових масивів не рідкість, але лісівники не дозволяють вогню проникати до лісу і вчасно реагують на сигнали про можливість займання лісових масивів. То ж, так і виходить, що лісова охорона тушить пожежі в сусідів, щоб не горіло своє.
Однак, спільні рейдові бригади систематично моніторять лісові масиви та проводять роз’яснювальну роботу відпочивальникам та мандрівник лісом, адже навіть бездумно кинутий недопалок може призвести до непередбачуваного  лиха. Повідомляємо, що з початку пожежонебезпечного періоду рейдові бригади вже здійснили 144 виїзди та надалі продовжуватимуть запроваджену практику патрулювання аж до встановлення стійких холодів, які значно знижують вірогідність виникнення лісових пожеж.
 Зокрема, хочемо повідомити відпочивальникам в лісі,  що нещодавно Верховна Рада України внесла зміни до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення чим значно збільшили розмір адмінстягнень за недотримання правил протипожежної безпеки в лісах України.
Отже: Порушення вимог пожежної безпеки в лісах -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн до 4590 грн і на посадових осіб - від 4590 грн до 15300 грн.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, -
тягнуть за собою накладення штрафу 4590 грн до 15300 і на посадових осіб – 10710 грн. до 30600 грн.
Тож, бережіть ліси від пожежі, а свої гаманці від непередбачених витрат.  Відвідуючи лісові масиви не розводьте вогнища, не залишайте недопалки, скляні вироби і бляшанки, які під дією сонячного світла можуть сфокусувати промінь і викликати пожежу.  Любіть і шануйте природу самі і навчіть своїх дітей безпечному поводженні під час відвідування лісу та культурі відпочинку.

Вы здесь: Home Культура поведінки в лісі зменшує ризик виникнення пожеж
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>