Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Сорочку мати вишила мені…..


      Щороку, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.
Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди, нагадує Укрінформ.
Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці.
Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців.
Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.
Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.
В вже традиційно, трудовий колектив Чорноліського лісгоспу не залишився поза цим гарним святом. Розмаїття вишиванок різних кольорів і смаків з усіх куточків України сьогодні можна було спостерігати протягом всього дня. Колектив підприємства зібрав у собі вихідців з усієї України: від Донецьку до Львову, від Чернігова до Херсону, тому й вишиванки були різні, різного стилю виконання, різного культурного напрямку. Кожна вишиванка – витвір мистецтва, який має свою історію, своє життя, свою пам’ять, свій код.


Це свято ще і ще раз нагадало нам всім, що ми єдина країна, єдиний народ. Гарний, працьовитий, доброзичливий і миролюбний.
 
 
Вы здесь: Home Сорочку мати вишила мені…..
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>