Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

ДП "Чорноліський лісгосп" на підставі отриманого ліміту провів у 2019 р заходи з формування і оздоровлення лісів в ландшафтному заказнику загальнодержавного значення «Чорноліський».

 

     Минулого року лісівники Чорноліського лісгоспу, спільно з фахівцями – лісопатологами «Херсонлісозахисту», представниками Департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської облдержадміністрації  провели ретельне обстеження лісових насаджень Богданівського лісництва, які включені до складу ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Чорноліський». Фахівці встановили, що насадження знаходиться незадовільному санітарному стані, що підтвердилось і окремими висновками від науковців.  Оскільки лісогосподарські заходи в об’єктах природо-заповідного фонду проводяться на підставі дозволів у межах лімітів - прийняли рішення, на підставі висновків, наданих комісією подати документи на отримання дозволу на проведення в належний санітарний стан догляд частини лісового масиву заказника.

  До переліку заходів потрапила частина найкритичніших насаджень, що прилягають до автошляху Київ-Знам’янка в яких була велика кількість небезпечних дерев, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей та безпеці руху., а також намічені заходи дадуть змогу покращити їх стійкість від хвороб та шкідників.

 Міністерство екології та природних ресурсів України розглянуло клопотання лісгоспу та 15 серпня 2019 року за № 1763/08/3-2019 затвердило ліміти на використання природних ресурсів у межах об’єктів природо-заповідного фонду, шляхом проведення вибіркових санітарних рубок на площі 83 га. До виконання заходів приступили у вересні та завершили роботи у грудні, як і вимагають норми Санітарних правил в лісах України. Заходами з формування і оздоровлення лісів охоплено 10 ділянок у 7 кварталах згідно  затвердженого ліміту Мінприроди. З лісових насаджень  при  проведенні заходів з формування і оздоровлення лісів були видалені хворі, уражені шкідниками і хворобами дерева.  Всю ліквідну деревину заготовлену на лісосіках вивезли та реалізували ще до початку 2020 року, оскільки попит мешканців прилеглих населених пунктів на дров’яну деревину був величезний.

 

     
     
     

 

Стан насаджень до проведення рубок

 

     
     
     

 

Стан насаджень після проведення рубок

 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 

 

Вы здесь: Home ДП "Чорноліський лісгосп" на підставі отриманого ліміту провів у 2019 р заходи з формування і оздоровлення лісів в ландшафтному заказнику загальнодержавного значення «Чорноліський».
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>