Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Просвітницька робота лісівників


Травень для лісівників Чорноліського лісгоспу урожайний на гостей та просвітницьку роботу.
 Щороку підприємство відвідує велика кількість шанувальників природи. Серед них значну частину займають шкільна і студентська молодь. Крім шкільних лісництв, якими опікується підприємство тут знайомляться з природою учасники природничих гуртків та студенти з Дніпропетровщини і Кіровоградщини, учні молодших класів загальноосвітніх шкіл району і області. Частими гостями є і вихованці дитячих садочків міста Знам’янки, тут вони знайомляться з професією Лісівник.
17 травня до підприємства завітали студенти спеціальності «Середня освіта (Природничі науки)» та співробітники Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.
Служба головного лісничого підприємства ознайомила гостей з історією підприємства, головними економічними і виробничими показниками, технологією вирощування і доглядами за лісовими масивами починаючи із заготівлі лісового насіння. Учасники відвідали базовий лісовий розсадник Богданівського лісництва де змогли відстежити етапи росту сіянців листяних порід, знайти відмінні ознаки у саджанців туй   та ялівців. У тепличному господарстві студентам провели коротенький майстер-клас з   живцювання декоративних рослин здерев’янілими та напівздерев’янілими живцями, провели фото сесію біля екзотичних рослин.
Другим етапом заходу стало відвідування Ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Чорноліський», який підпорядкований Богданівському лісництву. Тут гості змогли побачити різновікові лісові культури  від незімкнутих до тих, які потребують термінового господарського втручання з метою формування якісного складу деревостану. Головний лісничий Олег Яценко показав площі новостворених лісових культур, розповів як вони створюються і як доглядаються. Студенти і співробітники університету змогли порівняти насадження, в яких проведені рубки догляду за молодняками та пристигаючими насадженнями і в яких через недолугість законодавства провести ці заходи практично неможливо.
Також гості відвідали історичні місця в Чорномі лісі та відпочили на території торгівельно - торгівельного пункту «Лісовичок».
Втомлені, але з новими емоціями і враженнями задоволені студенти і співробітники навчального закладу по-новому поставились до проблем лісової галузі та поглянули на ліс не як на місце відпочинку, а як на окрему природну біогеоцинетичну систему, яка потребує уваги і допомоги  людини, особливо у нашому регіоні, де зустрівся степ і лісостеп.


Інженер
О. Кирпа

 

Вы здесь: Home Просвітницька робота лісівників
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>