Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

У Чорноліському лісгоспі підсумували роботу за 2017 рік

 

    Минулий рік для лісівників був нелегким. З одного боку на п’яти наступало реформування лісової галузі та спроба уряду віддати ліси у концесію, з другого боку пізньовесняні заморозки, а потім посушливе і жарке літо завдавали нищівного впливу на лісові насадження та лісові культури. Незважаючи на це лісівники Чорноліського лісгоспу вдало завершили 2017 рік та ввійшли в 2018 з позитивними показниками.

То ж приведемо деякі основні показники діяльності підприємства у минулому році.

Протягом 2017 року державне підприємство "Чорноліське лісове господарство" спрямувало свою роботу на виконання завдань з охорони і захисту лісу і мисливських угідь, лісовідновлення та лісорозведення, проведення санітарно - оздоровчих заходів у насадженнях лісгоспу та покращення умов праці працівників підприємства.

Підприємством протягом звітного року кошти з державного бюджету не залучались.

 Чисельність штатних працюючих у 2017 році склала 172 осіб.

У 2017 році у підвідомчих лісгоспу лісах пожеж не виникало. З метою протидії виникнення пожеж підприємством влаштовано 30 км та доглянуто 500 км протипожежних мінералізованих смуг, а в рамках протипожежної агітації оновлено всі аншлаги та бігборди.

Лісові культури створені на площі 84,1 га, з них 10 га захисних лісів. Пройдено ручними та механізованими доглядам 1704 га лісових культур, з них – 259 га нових лісів. Переведено у вкриті лісовою рослинністю землі 115,6 га, з них 36,9 га насаджень захисного призначення. 20,2 га лісових культур, з них – 16,6 га захисних – загинули,  через пізні весняні заморозки та жарке і сухе літо.

Для забезпечення створення лісових насаджень власним садивним та посівним матеріалом у лісорозсадниках лісгоспу вирощено 674 тис. штук стандартних сіянців  та заготовлено 1909 кілограм лісового насіння. У шкільних відділеннях розсадників вирощено 31,35 тис. штук саджанців декоративних порід, закладено 0,8 га плантацій новорічних ялинок.

Протягом року з виявлених 21 фактів незаконних рубок лісу, до  правоохоронних органів передано справи по 14 випадках незаконної рубки дерев, з них 1 випадок розглянутий в суді та винесений вирок, решту правопорушників притягруто до адміністративної відповідальності. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності 9 посадових осіб з числа лісової охорони.

 На порушників правил полювання мисливствознавцем складено  1 протокол.

 Підприємством відремонтовано 82 км доріг лісогосподарського призначення, з них 3 км з твердим покриттям.

 На фінансування заходів з охорони праці витрачено 564,3 тис. грн., або 3280 грн. на одного  працівника. Лісова охорона лісгоспу забезпечена форменим одягом, а працівники - робочим одягом та взуттям. З метою покращення умов праці та запровадження енергозберігаючих заходів   проведено реконструкцію покрівлі та заміну вікон, модернізацію систему опалення і  утеплення стін в приміщення Богданівського лісництва та цеху переробки деревини, у тепличному господарстві  Богданівського лісництва відремонтували побутове приміщення для працівників лісокультурних робіт.

Рубки догляду в молодняках проведені на площі 164 га., що на 7,3% більше від запланованого показника.

Під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 29824 куб. м ліквідної деревини. Від рубок головного користування – 270 куб. м.

Порівняно з 2016 роком ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини зросла на 282 грн. і становить 1428 грн.

Обсяг реалізації продукції склав 61011 тис. грн., або 98,7% до попереднього року.

 Реалізовано декоративного садивного матеріалу для озеленення та квіткової продукції на суму 792 тис грн., новорічних ялинок на суму 452,4 тис. грн. 

Деревообробними дільницями підприємства перероблено 5896 куб. м деревини. Випущено продукції переробки на суму 18 млн. 570 тис. грн.

Середня заробітна плата в деревообробному секторі за 2017 рік зросла на 27,6% .

На 20% зросла середня заробітна плата штатних працівників лісового господарства.

 До зведеного бюджету та фондів Чорноліським лісгоспом сплачено 23 млн. 633 тис. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, з них 6 млн. 819 тис грн. – єдиний соціальний внесок.       

З метою запровадження безвідходного виробництва та заощадження лісових ресурсів в  четвертому кварталі 2017 році підприємством придбано обладнання та запущено виробничий процес виготовлення тріски технологічної, завдяки чому створено  три нових робочих місця. За незначний період виготовлено та реалізовано 163,2 т. тріски на загальну суму 163,5 тис. грн.

У 2017 році лісгосп провів величезну роботу  з сертифікації лісів, яка здійснена з метою відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку, забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів. Фахівці з сертифікації лісів визнали роботу лісгоспу такою, що відповідає міжнародним вимогам та підтвердили відповідним сертифікатом.

Правовстановлюючі документи на землі держаного лісового фонду виготовлені на площі 3202,5 га, що становить 16,7% від загальної площі, на стадії розробки документації знаходяться матеріали на площу 7372,7 га (38,5%), не охоплені виготовленням проектної документації 44,8 % площ лісового фонду, що становить 8577,8 га.

З метою сприяння професійному самовизначенню молоді, здійсненню природоохоронної та дослідницької діяльності, популяризації професії лісівника у середніх навчальних закладах Знам'янського району і міста Знам'янка працюють 8 учнівських лісництв, якими опікуються лісівники.

 

 

Відповідальна за оприлюднення

 інформації О. Кирпа

 

 

Вы здесь: Home У Чорноліському лісгоспі підсумували роботу за 2017 рік
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>