Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

ДП "Чорноліський лісгосп" прийняв участь у засідання районної комісії з питань спалаху африканської чуму

    Голова районної державної адміністрації 26.12.2017 р О.Лукашов провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні розглянули питання щодо випадку спалаху африканської чуми свиней на території Чутяно-Дмитрівського мисливського господарства Дмитрівського лісництва.

У роботі комісії взяли участь її постійні члени – керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України та запрошені.

Голова президії Кропивницької обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок М. Головко під час свого виступу акцентував увагу що проведення моніторингових діагностичних досліджень туш диких кабанів є стандартною ситуацією ліцензійного полювання. На території Чутяно-Дмитрівського мисливського господарства з початку відкриття сезону полювання відстріляно 9 голів дикого кабана, і при цьому жодного разу не було виявлено вірусу африканської чуми свиней, даний випадок є одиничний. На даний час проходе гон дикого кабана, тож можлива його міграція з інших регіонів.

 

 

Начальник знам’янського районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області О. Хуторний, під час свого виступу відмітив, що вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини, але стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища: гине при температурі 60 С протягом 30 хв.; у трупах свиней зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин — до 155 діб, копченій шинці — до 6 місяців, у ґрунті та гною — до 3 місяців, у солонині — до 1 року; заморожування консервує вірус.

За результатами роботи комісії ситуацію, яка склалася на території Чутяно-Дмитрівського мисливського господарства Дмитрівського лісництва визнано надзвичайною ситуацією природного характеру об’єктового рівня, за класифікаційними ознаками: захворювання сільськогосподарських та диких тварин на екзотичні та особливо небезпечні інфекційні (карантинні) хвороби: африканська чума свиней, Ньюкаслська, сибірка, ящур.

Для ліквідації надзвичайної ситуації, яка склалася на території Чутяно-Дмитрівського мисливського господарства Дмитрівського лісництва прийнято рішення про встановлення карантинної зони на території Чутяно-Дмитрівського мисливського господарства, депопуляцію диких кабанів, встановлення обмеження на відвідування лісового масиву, встановлення патрулювання груп швидкого реагування в 10 кілометровій зоні від меж зони захисту з метою недопущення несанкціонованого відстрілу, забезпечення проведення профілактичних робіт щодо недопущення спалахів АЧС в населених пунктах.

 

 

 

Вы здесь: Home ДП "Чорноліський лісгосп" прийняв участь у засідання районної комісії з питань спалаху африканської чуму
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>