Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

У Чорноліському лісгоспі відбулися профспілкові збори та позачергова профспілкова конференція

 

     20 листопада в ДП «Чорноліський лісгосп» відбулися профспілкові збори працівників підприємства та позачергова профспілкова конференція.

Причиною зібрання послугувало обурення працівників щодо схвалення  на засіданні Кабінету Міністрів України від 15 листопада проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Проект схваленої Урядом Стратегії відрізняється від того варіанту, який обговорювався і узгоджувався з фахівцями лісової галузі, експертами, науковцями, громадськими організаціями, деревообробними асоціаціями та іншими зацікавленими сторонами протягом року.

«Секретний» документ передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії. Тобто, поняття «концесія», яке викликало категоричне несприйняття в суспільстві,  замінили поняттям «суб’єкт господарювання з корпоративними правами», що передбачає подальшу можливість приватизації державних лісів. Така стратегія матиме незворотні наслідки для України – можлива приватизація державних лісів, монополізація ресурсу спричинить знищення лісової галузі, банкрутство деревообробного сектору, погіршення санітарного стану лісів, зниження рівня життя сільського населення через масове скорочення штату лісогосподарських підприємств, втрата кваліфікованих кадрів тощо.

Крім того, передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень не відповідає завданням загальнодержавної реформи децентралізації.

Згідно Конституції ліси України є об’єктами права власності українського народу, тому реформування системи управління лісовим господарством має бути підтримане у суспільстві.


На сьогоднішній день державне підприємство «Чорноліське лісове господарство», стабільно працює, забезпечуючи працевлаштування 170 працівників, сплачуючи щорічно біля 28,7 млн.грн. податків, з них до місцевого бюджету – біля 7,5 млн. грн., що є підгрунтям для зміцнення територіальних громад, більше 15,8 млн.грн. - до державного бюджету та більше 5,4 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Усвідомлюючи всю складність ситуації та наслідки такого «реформування», лісівники Чорноліського одноголосно підтримали пропозицію голови профспілкового комітету ДП «Чорноліське лісове господарство» Тетяни Хуторної звернутися до Уряду, парламенту та Президента України з вимогою не вчиняти невиважених дій з питань реформування галузі та не допустити реалізації схваленої стратегії, а вжити заходів для її перегляду та публічного обговорення, адже від цього залежить збереження та примноження лісових ресурсів України.

Також працівники  лісгоспу висунули ряд вимог щодо реформування лісогосподарської галузі, а саме:

1. Відмінити рішення Уряду від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії розвитку лісового господарства України»;

2. Виключити лісогосподарські підприємства з переліку таких, що підлягають приватизації та відмінити рішення щодо передачі їх у концесію;
3. Зняти з розгляду питання щодо створення єдиного лісогосподарського підприємства та ліквідації діючих підприємств галузі;

4. Держлісагенство підпорядкувати Кабінету Міністрів України, вивівши його з під координації Міністерства аграрної політики та продовольства України;
5. Терміново відновити фінансування лісогосподарських заходів за бюджетною програмою 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді»;

6. При прийняті Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» визначити Державне агенство лісових ресурсів України головним розпорядником бюджетних коштів.

7. Удосконалити прийняті Правила санітарних рубок;

8. Ввести єдиний електронний облік для всіх лісокористувачів України.

 

Звернення підписали всі 170 члени трудового колективу, адже від цього залежить доля українських лісів, екологічний стан навколишнього середовища, здоров’я націй, добробут українців.

 

 

 

 

Вы здесь: Home У Чорноліському лісгоспі відбулися профспілкові збори та позачергова профспілкова конференція
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>