Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Лісівники Чорноліського лісгоспу своєрідно відзначили рік Японії в Україні

 

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Цього року виповнюється 25-ліття  часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами. А 45 років тому, за словами Президента України , «духовні столиці наших держав – Київ і Кіото – розпочали історію своєї дружби та тісних обмінів».  Не викликає сумніву, що це – ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

Країна унікальна тим, що тут мирно співіснують і дві релігії. Буддизм з індуїзмом. Мистецтво бонсай, медитативні практики, аніме — це лише поверхневі знання про японську культуру. Сприйняття життя через призму філософії та беззаперечне дотримання висловом Геракліта: «Все тече, все змінюється» — ось що насправді характеризує японців.

Японія — країна контрастів. Чим здивує українців Країна Сонячного Сходу? Насамперед, своїми давнішніми традиціями, яких  чітко дотримуються й досі. Так, залишилися традиційними: японський костюм, літературна японська мова, національний  інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш в будь якій іншій культурі. Унікальним є також ставлення японців до природи. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажів, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. В Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ.

Протягом поточного року в Україні проводились численні заходи, присвячені японській культурі, символом якої є японська сакура.

 Лісівники Чорноліського лісгоспу не залишились осторонь заходів, присвячених року Японії і заклали алею  сакури.  Захід відбувся біля головного офісу Чорноліського лісгоспу за участю начальника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Ревенко, директора Чорноліського лісгоспу Олександра Зуєва, лісової охорони лісгоспу та юних лісівників шкільного лісництва, що працює на базі Богданівської загальноосвітньої школи №2. Дружня команда учасників заходу завзято висадили 20 дерев сакури вздовж пішохідної доріжки від контори лісгоспу до рекреаційно-торгівельного комплексу  «Лісовичок». Навіть погода внесла корективи в настрій учасників заходу – похмурий ранок змінився сонячним днем, додавши наснаги і позитиву у серця молодих лісівників.

То ж, справу зроблено, тепер кожний, хто прийняв участь у створенні куточка Японії в центрі України, на території рідного Чорноліського лісгоспу з гордістю скаже: «Це моя частинка Японії, це краса, створена моїми руками!»

 

 

Інженер лісгоспу

О. Кирпа

 

 

Вы здесь: Home Лісівники Чорноліського лісгоспу своєрідно відзначили рік Японії в Україні
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>