Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Бирка на новорічній ялині – гарантія її законного походження та реалізації

         

    Одне з головних завдань лісівників напередодні новорічних і різдвяних свят – вирубкам, оперативного контролю за продажем всі без виключення новорічні дерева в цьому році мають бути обов’язково з бирками.

Що ж таке чіп зі штрих-кодом і яким чином буде відбуватися реалізація новорічних ялинок та сосон з використанням електронного обліку?

     То ж: всі лісгоспи країни повинні мати достатню кількість бирок (чіпів), кожна з яких має свій номер та штрих-код. Ці чіпи будуть кріпитися до новорічних красунь за допомогою нейлонових стяжок таким чином, щоб зняти їх без пошкодження було неможливо».

Номери бірок  внесені до загальнодержавного електронного реєстру, та розподіляються по лісництвах, де й буде вестися реєстр продажу новорічних ялинок. «В товарно-транспортній накладній буде зазначатися, що хвойні дерева в певній кількості помарковані бирками, та буде вказуватися 5 контрольних номерів ялинок, що завантажені до автомобіля. Такий хід справ однозначно виключить можливість повторного використання цих чіпів.

Підприємства іншого підпорядкування, які теж будуть здійснювати заготівлю та реалізацію новорічних ялинок, мають замовляти бирки в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, а всі інші лісокористувачі, приватні структури повинні звертатися для придбання чіпів в найближчі лісові господарства системи Державного лісового агентства України. В місцях заготівлі хвойних іншими користувачами бирки повинні кріпитися працівниками державної лісової охорони, де й складається реєстр, який передається до загальної електронної бази.

Спеціальні рейдові бригади, до яких входять працівники державної лісової охорони і правоохоронних органів будуть оснащені кишеньковими персональними комп’ютерами, в яких знаходитиметься база даних по підприємствам усіх лісокористувачів, що заготовляють новорічні ялинки. Ввівши номер бирки, природоохоронці зможуть звірити та проконтролювати походження пухнастих красунь в місцях реалізації та на тимчасових дорожніх постах.

Тож при перевезенні новорічних ялинок у водія чи супроводжуючого вантаж повинні бути наступні документи: договір з лісовим господарством на купівлю дерев, видаткова накладна та товарно-транспортна накладна, в якій обов’язково повинні бути вказані номери бирок, закріплених на ялинках.

Державне підприємство "Чорноліський лісгосп", згідно з наказом директора від 13 листопада 2014 року, розпочне реалізацію новорічних ялинок  вже з 1 грудня плинного року на торгівельних майданчиках Дмитрівського, Знам′янського, Богданівського лісництв та на ялинковому базарі біля торгівельного павільйону "Лісовичок" в с. Водяне.  Придбати "пухнасту красуню" всі бажаючі можуть, завітавши на торгівельні майданчики підприємства.  Вартість ялинки становитиме   66,00 – 72,00 грн. за одиницю розміром до 1,5 м.

Реалізація новорічних дерев, які не марковані бирками, – заборонена. А відсутність чіпа свідчить лише про те, що походження такої ялинки є сумнівним і потребує перевірки. Уникаючи придбання хвойних красунь без «паспорта», ви тим самим збережете лісові насадження від браконьєрського знищення.

Вы здесь: Home Бирка на новорічній ялині – гарантія її законного походження та реалізації
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>