Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Відкриття полювання на пернату дичину

   Відповідно до статті 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» в Знам’янськом ройоні 9 серпня 2014 року з 18 години розпочинається сезон полювання на пернату дичину і закінчується 30 листопада 2014 року включно.

 

      Документами на право полювання для громадян України є: посвідчення мисливця, щорічна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин – відстрільна картка,  відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід. Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання.

      Днем полювання на пернату дичину є середа, субота та неділя. Денна норма відстрілу пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: гусей – 3, качок – 5, куликів – 10, голубів – 10, норців великих, - 2,курочок водяних, - 4, пастушків - 3, фазанів – 3, перепелів – 15, куріпок сірих - 3.

      Полювання на пернату дичину проводиться за відстрільними картками, що видаються користувачами мисливських угідь, у межах встановленої пропускної спроможності угідь. Перед початком проведення полюваннь проводиться реєстрація мисливців та проведення інструктажів з питань техніки безпеки при поводжені з мисливською вогнепальною зброєю та здійснені полювань. 

 

      Заборонено полювання  без належного на те дозволу, в заборонених для цього місцях (територіях природо-заповідного фонду), в межах населених пунктів (на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель, де можливе перебування людей), у заборонений час (у недозволені для полювання строки, у темний період доби – пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу), на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм, полювання з мисливськими собаками без наявності на них паспортів, без   зазначення в контрольних картках та відстрільних карках П.І.П. мисливця, місця проведення полювання та відмітки мисливцем про вихід на полювання.

     Порушення законодавства «Про мисливське господарство та полювання» кваліфікується як незаконне полювання і особи, винні у незаконному полюванні - несуть відповідальність згідно законів України.

Правила поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні

3.1. Умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею та суворе дотримання правил безпеки поводження зі зброєю всіма мисливцями під час полювання.

3.2. Мисливська зброя є предметом підвищеної небезпеки. Власник відповідає за її технічний стан.

3.3. Забороняється:

3.3.1. Направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена.

3.3.2. Передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши.

3.4. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.

3.5. При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.

3.6. Під час долання перешкод (канав, струмків, огороджень тощо) зброю потрібно розрядити.

3.7. Полювання проводиться лише в умовах повної видимості (повністю розвидниться, розсіється туман, припиниться сильний дощ чи снігопад).

3.8. Забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.

3.9. Рушницю з внутрішніми курками заборонено тримати з відкритим запобіжником.

3.10. Стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей чи домашніх тварин.

3.11. Під час стрільби при осічці мисливець не повинен відкривати рушницю раніше ніж через сім-вісім секунд.

3.12. У випадку падіння зброї потрібно негайно розрядити її і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети.

3.13. Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів.

3.14. У разі якщо патрон не входить в патронник стволів, категорично заборонено його туди втискати, треба обережно вийняти і замінити іншим.

3.15. У випадку, якщо при відкриванні рушниці головка гільзи проскочить повз екстрактор, необхідно вилучити патрон за допомогою шомпола.

3.16. Не допускається стрільба одночасно з двох стволів двоствольної зброї.

3.17. При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців тощо на відстані до 200 метрів мисливець зобов'язаний розрядити рушницю.

3.18. Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому стані підвішувати або класти на надійну опору.

3.19. Особливої обережності мисливці повинні дотримуватися при стрільбі з човна, враховуючи при цьому такі вимоги:

3.19.1. Стрільці в човні повинні сидіти спиною до спини, не дозволяється стріляти поверх голів людей, що перебувають в човні.

3.19.2. При зміні веслярів і стрільців, а також при переході мисливців у човні вся зброя повинна бути попередньо розряджена. Перехід здійснюється без зброї, і коли він закінчується, мисливцю передається розряджена зброя.

3.19.3. Стрільба з човна веслярами категорично забороняється.

3.20. При переміщеннях на всіх видах транспорту зброя повинна бути в розібраному вигляді в чохлі. Тільки при коротких переїздах всередині угідь при зміні місця проведення полювання, при переміщенні в човні по воді під час полювання, а також при прямуванні до шалашів і засідок дозволяється тримати рушницю зібраною, але обов’язково розрядженою і направленою стволами вгору або в сторону, протилежну від людей, які перебувають поряд.

3.21. Забороняється стрільба з автомототранспортного засобу незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.

Вы здесь: Home Відкриття полювання на пернату дичину
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>