Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

Збережемо наші чарівні ліси від пожеж

    В лісах України пожежна небезпека досягла надзвичайного класу, в зв’язку із високою температурою повітря та відсутністю опадів. В зоні ризику опинилися поля та лісові насадження.

 

Тільки за останній тиждень в держлісфонді України сталося 117 пожеж  на площі понад 1480 га. Найбільше займань зафіксовано по Луганському ОУЛМГ – 172 на площі 1588 га; Херсонське ОУЛМГ – 85 на площі 242 га; Дніпропетровське ОУЛМГ – 73 на площі 79 га.

„Найгарячішими” місяцями є липень і серпень, трава швидко висихає на сильному палючому сонці і легко займається від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби.

Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяє зростанню відвідання лісів населенням, з вини якого щорічно виникає найбільше пожеж в лісових масивах. Саме необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей.

Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно.

Тому, шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі. Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на ділянці, що обмежує доступ до загоряння лісової підстилки та сухої трави. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин.

Найкраще, якщо ви утримаєтесь від розпалювання вогнищ, у жарку та суху погоду, це гарантовано виключить можливість виникнення пожеж, обережно поводьтесь з недопалками від тютюнових виробів, сірникками.

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я.

Якщо ж пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки –якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” і повідомте про місце загоряння і як туди доїхати. Давайте загальними зусиллями збережемо природу!

Пам′ятайте, аби виріс гарний дубовий ліс – людського життя не вистачає, а спалити його можна за раховані години, позбавивши не одне покоління   можливості насолоджуватись  дарами природи і сумлінною працею лісівників Знам′янщини.

Будьте обережні з вогнем, любіть природу та цінуйте благородну працю лісівників!

 

Адміністрація ДП "Чорноліський лісгосп"

Вы здесь: Home Збережемо наші чарівні ліси від пожеж
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>