Ліс – дитя землі

27413, Кіровоградська область Знам’янський район с. Богданівка вул. Київське шосе, 1, email: chernoles@ukr.net

30.04.2014: Під час робочої поїздки на Кіровоградщину міністр екології Андрій Мохник відвідав ДП «Чорноліський лісгосп»

В рамках робочої поїздки А. Мохник відвідав Державне підприємство "Чорноліський лісгосп".

Під час зустрічі начальник управління Наталія Ревенко розповіла про основні показники роботи лісівників Кіровоградщини та, зокрема, про роботу ДП «Чорноліський лісгосп». Наталія Олександрівна зазначила, що в Кіровоградській області ліси виконують передусім захисну функцію. Від їх стану залежить екологічне благополуччя регіону. Тому головне завдання працівників лісової галузі області – зберігати та примножувати лісові насадження.

   Міністр відвідав  рекреаційний пункт на території природно-заповідного фонду вздовж автомобільного шляху Знам’янка – Луганськ – Ізварине.

У ході огляду садиби та адмінбудівлі лісгоспу А.Мохнику продемонстрували особливості організації охорони територій природно-заповідного фонду рейдовими  бригадами  із застосуванням  GPS-трекерів.

Наступним місцем був заказник загальнодержавного значення «Чорноліський».

Андрій  Мохник відвідав лісові насадження Богданівського лісництва (квартал 43 виділ 1; квартал 44 виділ 1; квартал 116 виділ 1, 2, 3) та ознайомився із санітарним станом лісових насаджень заказника, який на сьогодні є незадовільний через відсутність затверджених лімітів та дозволу на здійснення заходів з поліпшення якісного складу лісів.

В ході ознайомлення Н. Ревенко доповіла, що станом на 1 квітня 2014 р. у межах земель лісогосподарського призначення, що перебувають в постійному користуванні лісогосподарських підприємств області, знаходиться 57 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 22230,7 га, у тому числі загальнодержавного значення - 11 об’єктів загальною площею 4008 га, місцевого значення – 46 об’єктів загальною площею 18222,7 га.

На  території всіх об’єктів необхідне здійснення заходів з поліпшення якісного складу лісів,  які визначені законом як спеціальне використання природних ресурсів.

Враховуючи те, щовідповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 року № 159 діяльність територіальних органів Мінприроди припинено, на сьогодні не внесені зміни до Закону України «Про природно-заповідний  фонд України», які повинні визначити орган виконавчої влади, на який було б покладено  обов’язки погодження лімітів та видачу дозволів у порядку спеціального використання природних ресурсів у межах  територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення.

Відсутність змін у чинному законодавстві не дає можливості лісогосподарським підприємствам здійснювати  у межах об’єктів ПЗФ необхідні лісівничі заходи, що в подальшому створює  загрозу погіршення захисних функцій  лісових насаджень та призведе до незадовільного санітарного стану лісів, як це показано на прикладі заказника «Чорноліський».

Дана проблема є актуальною не лише для лісівників Кіровоградщини, але й для всієї лісової галузі України.

Звертаючись до міністра екології та природних ресурсів Андрія Мохника, керівник обласного управління  зазначила, що внесення змін до чинного законодавства дасть змогу суттєво покращити захисні функції  лісових насаджень у межах об’єктів природно-заповідного фонду та привести їх до належного санітарного стану.

А. Мохник наголосив, що дане питання є проблемним та актуальним і Міністерством екології будуть вжиті відповідні заходи щодо вирішення даного питання в найкоротші терміни.

Лісівники Кіровоградщини своєю працею й надалі зміцнюватимуть екологічний стан регіону та поліпшуватимуть якісний склад лісових насаджень заради забезпечення екологічного захисту майбутніх поколінь кіровоградців.

Вы здесь: Home 30.04.2014: Під час робочої поїздки на Кіровоградщину міністр екології Андрій Мохник відвідав ДП «Чорноліський лісгосп»
06 $o[ 'force_show_code' ] = true; 07 $sape = new SAPE_client( $o ); 08 09 echo $sape->return_links(); 10 ?>